Besnik 07

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Besnik 07

Besnik 07


    Lajme ditore nga bota sportive

    Besnik
    Besnik
    Admin


    Posts : 8
    Join date : 2009-05-15

    Lajme ditore nga bota sportive Empty Lajme ditore nga bota sportive

    Post  Besnik Sun May 17, 2009 5:17 am

    Sulmuesi kamerunas i Barcelonës, Samuel Eto kryeson renditjen e golashënuesve në kampionatin spanjoll, por ai këmbëngul se meritat për efikasitetin e tij i takojnë edhe bashkëlojtarëve të tij. Sulmuesi i Valencisë, David Vila ka shënuar 9 gola në tetë javët e para të Primera Divisionit spanjoll, kurse po aq gola në konton e tij ka edhe Eto, i cili në ndeshjen e fundit ndaj Almerisë (5:0) realizoi tre gola.
    "Pa ndihmën e skuadrës nuk jam askushi. Kjo është ajo që do të thoja për tre golat e mi të shënuar ndaj Almerisë. Nuk realizoj gola për të qenë golashënuesi më i mirë i ligës, por për t'ua lehtësuar punën bashkëlojtarëve të mi. Më e rëndësishme se golat e mi është fakti se skuadra është e motivuar. Nuk e vë në presion repartin mbrojtës së kundërshtarëve vetëm unë, por e gjithë skuadra", ka pohuar Eto, i cili mendon se ende ka vend për t'u përmirësuar e gjithë skuadra. Barcelona momentalisht zë vendin e dytë në rewnditje, me një pikë më pak se Valencia. "Synimi im është që të jem edhe më i mirë se sa edicionin e kaluar. Të gjithë duhet të mendojmë kështu. Të përparosh në lojë është mënyra e vetme për ta ruajtur pozitën e titullarit në skuadrën e Barcelonës", ka përfunduar Eto.

      Current date/time is Sun May 12, 2024 7:07 am